Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež, s registrovanou ochrannou známkou. Vlastníkem této ochranné známky, včetně loga, je Městská část Praha 12, která tuto soutěž zorganizovala na svém území již v roce 2007. Od roku 2008 má soutěž celopražský charakter, od roku 2018 Městská část Praha 12 ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR soutěž rozšířila za hranice hlavního města a mohou se ji účastnit děti a mládež ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež z celé České republiky a Antifetfest tak získal celorepublikový charakter.



AKTUALITY

        
 

 
Soutěžní snímky postupující do celostátního kola, které se koná 3. a 4. října 2023 v Lomnici nad Popelkou naleznete zde
 
 

    Všechny přihlášené soutěžní snímky pro rok 2023 naleznete zde

 

 

 

Vyhlášení, podmínky a přihlášku do celostátního kola Antifetfest 2023 naleznete zde

 

 

 

 

 

 

 

 





VIDEO

 

 

Your browser does not support the video tag.


Pravidla

 

Přihlásit lze obrazový snímek s námětem rizikového chování, např. drogová závislost, šikana, rasizmus, homofobie, záškoláctví, gambling, poruchy příjmu potravy, domácí násilí atd.  

Cílem snímků je upozornit na rizikové chování a motivovat k jeho předcházení.

 

Školy, školská zařízení nebo nízkoprahové kluby mohou do soutěže vyslat snímky v každé z kategorií:

  • věková kategorie žáci II. stupně základních škol a studenti odpovídajících ročníků víceletých gymnázií,
  • věková kategorie studenti středních škol a odborných učilišť.

Filmový snímek vytváří jednotlivec nebo skupina maximálně 5 tvůrců.

 

Technické parametry:

  • Délka snímku max. 10 minut

  • Na začátku a na konci snímku 3 vteřiny černého plátna („black screen“)

  • Ve snímku se musí objevit: Tento film byl natočen pro Antifetfest. www.antifetfest.cz- jak a kde do filmu větu zařadíte, záleží na vaší kreativitě

  • Obrazový formát 16:9 (preferované rozlišení 720p a 1080p)

  • Kodek: H.264, MPEG-4, AVC (ne Apple ProRes)

  • Kontejner: .mp4, .mov

  • Audio: AC3 (stereo 2.0)

  • Bitrate max. 20 Mbps

Klaďte prosím důraz na nejlepší možnou obrazovou a zvukovou kvalitu snímku

 

Harmonogram:

  • Soutěžní snímky budou spolu s přihláškou přijímány do 3. dubna 2023 na místně příslušném úřadě města, obce a městské části Praha 1 – Praha 22.
  • Pátý ročník celorepublikového kola - slavnostní promítání a vyhlášení vítězů -  proběhne v říjnu 2023.

Pořadatel 5. ročníku celorepublikového kola: Městská část Praha 12 ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 .

  • Přihlášku a pravidla pro pátý ročník celorepublikového kola naleznete zde

Přadatel si vyhrazuje právo vyřadit snímky se záběry, které jsou v rozporu s platnou legislativou, navádějí k užívání drog, líčí krutá a nelidská jednání, problematiku rizikového chování zlehčují, omlouvají či schvalují. Snímky nesmí obsahovat záběry, které by podněcovaly k nenávisti z důvodu rasy, pohlaví, náboženství, národnosti nebo příslušnosti k určité skupině obyvatel, dále ty, které by bezdůvodně zobrazovaly osoby umírající nebo vystavené těžkému tělesnému nebo duševnímu utrpení způsobem snižujícím lidskou důstojnost, nebo které by mohly vážně narušit fyzický, psychický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých tím, že obsahují pornografii a hrubé samoúčelné násilí.

O reklamacích, námitkách či nejasnostech rozhoduje s  konečnou platností  pořadatel a současně si vyhrazuje právo změnit či doplnit pravidla, případně soutěž bez udání důvodu zrušit.

 


Celostátní kolo

 

Soutěžní snímky postupující do celostátního kola:

 

Jihočeský kraj  

Dačice   

 
                    Kategorie základních škol                     
Název skupiny Název filmu
Jsme jeden NEZAPADÁM!
Velký Třesk Osamocený
                                   
Kategorie středních škol
Název skupiny Název filmu
Emo Doktor Viník "Nic"
Kočky Modroočky Pech zvaný spěch
Sněženky a machři Kontrast

 

Moravskoslezský kraj  

Vítkov 

          
Kategorie středních škol
Název skupiny             Název filmu           
Klub instruktorů SVČ Vítkov V sáčku

 

Pardubický kraj  

Litomyšl 

          
Kategorie základních škol
          Název skupiny                      Název filmu           
LAMA Pod vodou

 

Hlavní město Praha

Postupující filmy zveřejníme po konání krajského kola 21. června  

 
                    Kategorie základních škol                     
Název skupiny Název filmu
   
   
   
                                   
Kategorie středních škol
Název skupiny Název filmu
   

 

Středočeský kraj  

Dobříš 

 
                    Kategorie základních škol                     
Název skupiny Název filmu
SoKy - Sofija Kyncl Not Alone
STARka rules! Našeptávači

 

Kraj Vysočina

Pelhřimov

          
Kategorie základních škol
          Název skupiny                      Název filmu           
ZŠ Na Pražské Ať je to ten nebo ten

 

Zlínský kraj  

Valašské Klobouky

 
                    Kategorie základních škol                     
          Název skupiny          Název filmu
7.B Boj mezi životem a smrtí
Valaši Špatná volba
Funkční část 8.B Jedno špatné rozhodnutí ...
                                   
Kategorie středních škol
Název skupiny Název filmu
Kelebryty Nedej se

 

 

 

 

 

 


Krajská kola


Zúčastněné obce, města a městské části Prahy budou průběžně dopisována v abecedním pořadí společně s přihlášenými soutěžními snímky: 

 

Dačice 

škola název skupiny název filmu kategorie
 Gymnázium Dačice Jsme jeden NEZAPADÁM! základních škol
 Gymnázium Dačice Velký Třesk Osamocený základních škol
 Gymnázium Dačice Emo Doktor Viník "Nic" středních škol
 Gymnázium Dačice Kočky Modroočky Pech zvaný spěch středních škol
 Gymnázium Dačice Sněženky a machři Kontrast středních škol

 

    Dobříš   

škola název skupiny název filmu kategorie
 ZŠ Dobříš SoKy - Sofija Kyncl Not Alone základních škol
 ZŠ Dobříš STARka rules! Našeptávači základních škol

  

Litomyšl

škola název skupiny název filmu kategorie
 ZŠ U Školek LAMA Pod vodou základních škol

 

Pelhřimov

škola název skupiny název filmu kategorie
 ZŠ Na Pražské ZŠ Na Pražské Ať je to ten nebo ten základních škol

 

Praha 3

škola název skupiny název filmu kategorie
 ZŠ a MŠ Chelčického MeCh Na kraji mostu základních škol

 

Praha 4

škola název skupiny název filmu kategorie
 DDM Praha 4 - Hobby  centrum 4 Youtubering DDM Praha 4 - Hobby centrum 4 Život není hra! základních škol

 

Praha 6

škola název skupiny název filmu kategorie
 ZŠ E. Destinové ADALKOVÉ Černý oblak základních škol
 ZŠ E. Destinové APEA studio Bezvědomí základních škol
 ZŠ E. Destinové BHGR Kam až to může zajít základních škol
 ZŠ E. Destinové Destinky Šikana ve škole základních škol
 ZŠ E. Destinové KLS Stop šikaně základních škol
 ZŠ E. Destinové Krásky Smrt jménem droga základních škol
 ZŠ E. Destinové Méďa Pusík Team Drogy ve škole základních škol
 ZŠ E. Destinové Holubi Kamarádky základních škol
 ZŠ E. Destinové Pět Brášků Problémy šikany základních škol
 ZŠ E. Destinové Studio EMA Tělo jako nepřítel základních škol
 ZŠ E. Destinové THE BOYZ Mluvte o problémech základních škol
 ZŠ E. Destinové Třída 6.A Je to ještě život? základních škol
 ZŠ Norbertov Elša základních škol
 ZŠ Na dlouhém lánu Pánové Co všechno ... základních škol
 ZUŠ Charlotty Masarykové Ženy s.r.o. "Jsme přeci lidi" základních škol

 

Praha 10

škola název skupiny název filmu kategorie
 ZŠ Gutova Hrozba Stop šikaně základních škol
 ZŠ Gutova Killer X Killer X základních škol
 ZŠ Gutova EXCEL(entky) Nech si pomoc základních škol

 

Praha 12

škola název skupiny název filmu kategorie
 ZŠ Písnická  Buchtičky Už ji nikdo nikdy neviděl základních škol
 ZŠ a MŠ na Beránku Filmová škola Na Beránku Drby základních škol
 ZŠ T. G. Masaryka Hanzové Nikotinové sáčky základních škol
 ZŠ proj. Švejcara Kachničky Znečišťování přírody základních škol
 ZŠ Písnická Klasika Kamarád pomůže základních škol
 ZŠ Písnická Klíče Tohle jsme všichni zažili základních škol
 ZŠ prof. Švejcara MPL Mini film o sprejování základních škol
 ZŠ prof. Švejcara Mráčkovky Sebepoškozování základních škol
 ZŠ Rakovského OhridVardar Drogy rány neléčí základních škol
 ZŠ Písnická Real-e Domácí problémy základních škol
 ZŠ prof. Švejcara Slunečný mrak Záškoláci základních škol
 ZŠ Písnická Studio Tabi Svěř se základních škol
 ZŠ T.G. Masaryka Z.Š.T.G.M. Praha 12 Coming out základních škol

 

Praha 14

škola název skupiny název filmu kategorie
 Gymnázium Chodovická Dvojka Společná bolest středních škol

 

Valašské Klobouky

škola název skupiny název filmu kategorie
 ZŠ Valašské Klobouky 7.B Boj mezi životem a smrtí základních škol
ZŠ Valašské Klobouky Valaši Špatná volba základních škol
ZŠ Valašské Klobouky Funkční část 8.B Jedno špatné rozhodnutí ... základních škol
SOU Valašské Klobouky Kelebryty Nedej se středních škol

 

Vítkov

škola název skupiny název filmu kategorie
 Středisko volného času Vítkov, p.o. Klub instruktorů SVČ Vítkov V sáčku středních škol

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ke stažení

KE STAŽENÍ

Stáhněte si potřebné dokumenty pro letošní ročník

 

Celorepubliková soutěž

Statut soutěže

 

Vyhlášení a pravidla soutěže

 

Přihláška a podmínky

 

E-workshop

 

 


Historie


Kontakt



Kontaktní osoby pro obvodní kola městských částí Praha 1 - 22 soutěže Antifetfest 2023

Adresář protidrogových koordinátorů městských částí

  

Kontaktní osoba pro celorepublikové kolo soutěže Antifetfest 2023

Ing. Denisa Vildmanová
referentka Agendy MA 21
tel.: +420 244 028 213
vildmanova.denisa@praha12.cz 

 

Marie Vašáková
protidrogová koordinátorka
tel.: +420 244 028 332
vasakova.marie@praha12.cz

 

Zástupce generálního partnera

Ing. Jiří Rohlíček

(ANAFRA s.r.o.)
jiri.rohlicek@anafra.cz

 

Antifetfest na Facebooku

 

GENERÁLNÍ PARTNER:

 

 

 

SPONZOŘI: